Bolt - Uuden työn aika

Bolt on henkilöstöpalveluyritys, joka yhdistää työt ja tekijät uudella tavalla. Työntekijät ja tilaajat voivat arvioida ja suositella toisiaan. Hyvät tekijät saavat parempaa palkkaa ja asiakkaat parempia työntekijöitä.

Yhteystiedot

Helsinki

Höyläämötie 14 00380 Helsinki

REKRYTOINNIN YLEISNUMERO 0400 718 064

Rekrytointi

Desiree Saarikivi

Henkilöstöjohtaja

040 128 4403

desiree.saarikivi@bolt.works

FIN, EST, ENG, SWE, GER

Angelika Vuori

Koulutuspäällikkö

040 480 2505

angelika.vuori@bolt.works

FIN, EST, RUS

Sten Pagil

Tiiminvetäjä

Kirvesmiehet, rakennusmiehet, talotekniikka, maarakennus, vihertyöntekijät

040 820 2920

sten.pagil@bolt.works

FIN, EST, ENG

Silver Kukk

Rekrytointikonsultti

Kirvesmiehet, rakennusmiehet, talotekniikka, maarakennus, vihertyöntekijät

050 564 5536

silver.kukk@bolt.works

FIN, EST, ENG

Tapio Porvari

Tiiminvetäjä

Apumiehet, rakennussiivoojat, liikenteenohjaajat

040 357 6510

tapio.porvari@bolt.works

FIN, SWE, ENG

Oskari Reth

Rekrytointikonsultti

Apumiehet, rakennussiivoojat, liikenteenohjaajat

050 514 2670

oskari.reth@bolt.works

FIN, ENG

Tommi Bäcklund

Rekrytointikonsultti

Rakentaminen

050 514 3474

tommi.backlund@bolt.works

FIN, ENG, SWE

Margarita Guskova

Rekrytointikonsultti

Maalarit

050 563 8301

margarita.guskova@bolt.works

FIN, RUS, ENG

Aleksandra Misiorowska

Rekrytointikonsultti

Teollisuus ja logistiikka

046 922 8218

aleksandra.misiorowska@bolt.works

FIN, POL, ENG

Jenna Talasmäki

Rekrytointikonsultti

Logistiikka ja kiinteistöhuolto

050 339 2167

jenna.talasmaki@bolt.works

FIN, ENG, RUS

Joni Sinivuori

Rekrytointikonsultti

Rakentaminen

050 434 4101

joni.sinivuori@bolt.works

FIN ENG

Eveliina Lehikoinen

Rekrytointikonsultti

050 563 9977

eveliina.lehikoinen@bolt.works

FIN ENG

Joonas Huovila

Rekrytointikonsultti

050 592 9206

joonas.huovila@bolt.works

FIN RUS

Myynti

Kari Liesivesi

Toimialajohtaja, rakentaminen

040 570 5068

kari.liesivesi@bolt.works

Janne Karppinen

Myyntipäällikkö

Rakentaminen

050 431 0490

janne.karppinen@bolt.works

Mika Rahikainen

Asiakkuusjohtaja, logistiikka ja teollisuus

Uusimaa

050 590 0417

mika.rahikainen@bolt.works

Lauri Helin

Avainasiakaspäällikkö

Rakentaminen

040 197 1274

lauri.helin@bolt.works

Ville Lattu

Avainasiakaspäällikkö

Rakentaminen

040 554 5697

ville.lattu@bolt.works

Tomi Pärssinen

Avainasiakaspäällikkö

Rakentaminen

040 143 0880

tomi.parssinen@bolt.works

Katja Salmivuori

Avainasiakaspäällikkö

Rakentaminen

040 197 1242

katja.salmivuori@bolt.works

Tomi Tuomisalo

Rakentaminen

050 475 0295

tomi.tuomisalo@bolt.works

Mika Rinne

Rakentaminen

050 475 5940

mika.rinne@bolt.works

Mika Helin

Rakentaminen

040 031 5424

mika.helin@bolt.works

Tommi Raudoskoski

Logistiikkapäällikkö

050 471 7067

tommi.raudoskoski@bolt.works

Elina Selin

Asiakkuuspäällikkö

Teollisuus

050 566 4273

elina.selin@bolt.works

Kimmo Lyytikäinen

Avainasiakaspäällikkö

Teollisuus

050 595 2175

kimmo.lyytikainen@bolt.works

Työntekijöiden etujen valvonta

Andreas Lillemets

Pääluottamusmies

050 441 3546

andreas.lillemets@bolt.works

FIN, EST, ENG

Hyvinkää ja Riihimäki

Teollisuuskatu 14 05800 HYVINKÄÄ

Myynti

Tarmo Laakso

Avainasiakaspäällikkö

040 721 8688

tarmo.laakso@bolt.works

Tommi Bäcklund

Rekrytointikonsultti

Rakentaminen

050 514 3474

tommi.backlund@bolt.works

FIN, ENG, SWE

Jyväskylä

Kauppakatu 29 40100 Jyväskylä

Rekrytointi

Laura Jalasaho

Rekrytointikonsultti (perhevapaalla)

Keski-Suomi

050 467 3922

laura.jalasaho@bolt.works

Aapo Malinen

Rekrytointikonsultti

050 442 0179

aapo.malinen@bolt.works

Myynti

Gunnar Puhakka

Aluejohtaja

Itä- ja Keski-Suomi

050 325 1192

gunnar.puhakka@bolt.works

Henri Kinnunen

Myyntipäällikkö

050 464 9012

henri.kinnunen@bolt.works

Timo Purmonen

Avainasiakaspäällikkö

050 476 1051

timo.purmonen@bolt.works

Kokkola

Rekrytointi

Mari Martinoff

Rekrytointipäällikkö

050 516 4644

mari.martinoff@bolt.works

FIN, ENG

Myynti

Erica Roiko

Asiakkuusjohtaja

050 516 1580

erica.roiko@bolt.works

FIN, SWE, ENG

Kouvola

Kauppakeskus Veturi, Tervasharjunkatu 1 45720 Kuusankoski

PUHELIN 0104192430

Rekrytointi

Niina Nieminen

HR-päällikkö

050 343 9730

niina.nieminen@bolt.works

Myynti

Aki Sahanen

Aluejohtaja

Kaakkois-Suomi

050 568 7041

aki.sahanen@bolt.works

Jari Lehto

Myyntipäällikkö

050 593 0996

jari.lehto@bolt.works

Pekka Pellava

Myyntipäällikkö

046 920 8462

pekka.pellava@bolt.works

Kuopio

Satamakatu 19 B 36 70100 Kuopio

Rekrytointi

Aretta Rundgren

Rekrytointikonsultti

Kuopio

050 475 4137

aretta.rundgren@bolt.works

Myynti

Gunnar Puhakka

Aluejohtaja

Itä- ja Keski-Suomi

050 325 1192

gunnar.puhakka@bolt.works

Oulu

Limingantie 2 90400 Oulu

Rekrytointi

Anna-Kaisa Sistonen

Rekrytointikonsultti

046 923 3746

anna-kaisa.sistonen@bolt.works

Myynti

Jari Vihelä

Aluepäällikkö

050 476 1553

jari.vihela@bolt.works

Miika Kämäräinen

Avainasiakaspäällikkö

050 577 8522

miika.kamarainen@bolt.works

Seinäjoki

Ideapark Seinäjoki, Suupohjantie 57 60320 Seinäjoki

Rekrytointi

Tommi Hakanpää

Rekrytointikonsultti

Etelä-Pohjanmaa

050 471 3842

tommi.hakanpaa@bolt.works

Myynti

Arto Tuomi

Avainasiakaspäällikkö

Etelä-Pohjanmaa

050 576 5687

arto.tuomi@bolt.works

Kaj Lehtola

Avainasiakaspäällikkö, teollisuus

Pohjanmaa

0400 567077

kaj.lehtola@bolt.works

Tampere

Nalkalankatu 12 F 33200 Tampere

Rekrytointi

Katja Kulmakorpi

Rekrytointikonsultti, rakentaminen

Pirkanmaa ja Häme

040 660 4658

katja.kulmakorpi@bolt.works

FIN, ENG

Maria-Felicia Järvinen

Rekrytointikonsultti, rakentaminen

Pirkanmaa

050 447 7903

maria-felicia.jarvinen@bolt.works

Antti Tuhkala

Rekrytointikonsultti

Teollisuus

050 591 6014

antti.tuhkala@bolt.works

Henri Rantanen

Aluejohtaja, teollisuus

Pirkanmaa ja Häme

050 470 2387

henri.rantanen@bolt.works

Jyrki Silius

Myyntipäällikkö, teollisuus

Pirkanmaa ja Häme

050 470 2601

jyrki.silius@bolt.works

Eppu Virtanen

Myyntipäällikkö, teollisuus

Pirkanmaa ja Häme

050 470 2945

eppu.virtanen@bolt.works

Myynti

Olli Jylhäsalo

Aluejohtaja, rakentaminen

Pirkanmaa ja Häme

050 516 0971

olli.jylhasalo@bolt.works

Henri Rantanen

Aluejohtaja, teollisuus

Pirkanmaa ja Häme

050 470 2387

henri.rantanen@bolt.works

Jyrki Silius

Myyntipäällikkö, teollisuus

Pirkanmaa ja Häme

050 470 2601

jyrki.silius@bolt.works

Eppu Virtanen

Myyntipäällikkö, teollisuus

Pirkanmaa ja Häme

050 470 2945

eppu.virtanen@bolt.works

Henri Kinnunen

Myyntipäällikkö

050 464 9012

henri.kinnunen@bolt.works

Mikael Virtanen

Myyntipäällikkö, rakentaminen

Pirkanmaa

050 428 3965

mikael.virtanen@bolt.works

Turku

Saapumisohje

Logomo konttori, Köydenpunojankatu 14 20100 Turku

Tomi Lohtamo

Aluepäällikkö

Turku

040 162 9790

tomi.lohtamo@bolt.works

Essi Karhilahti

Rekrytointikonsultti

Turku

050 472 3900

essi.karhilahti@bolt.works

Heidi Holm

Rekrytointikonsultti

Turku

050 433 9305

heidi.holm@bolt.works

Vaasa

Varastokatu 10 65100 Vaasa

Myynti

Jarkko Rantala

Avainasiakaspäällikkö

Vaasa

050 464 5966

jarkko.rantala@bolt.works

FI, ENG

Kaj Lehtola

Avainasiakaspäällikkö, teollisuus

Pohjanmaa

0400 567077

kaj.lehtola@bolt.works

Rekrytointi

Silja Nyrhinen

Rekrytointikonsultti

Vaasa

050 470 1895

silja.nyrhinen@bolt.works

FI, SWE, ENG

Bolt-tuki

Alex Törn

Järjestelmäasiantuntija

040 163 8839

alex.torn@bolt.works

Hallinto

Ville Herva

Toimitusjohtaja, osakas

040 575 6996

ville.herva@bolt.works

Timo Hakkarainen

Johtaja: yrityskulttuuri & kehitys, co-founder

050 3666 333

timo.hakkarainen@bolt.works

Hannele Piri

Talousjohtaja

040 594 5030

hannele.piri@bolt.works

Kaisa Paatero

Operatiivinen päällikkö

teollisuus, logistiikka, kiinteistöhuolto

040 183 1304

kaisa.paatero@bolt.works

Soile Heinänen

Kirjanpitopäällikkö

050 470 9975

soile.heinanen@bolt.works

Annika Riikonen

Palkanlaskennan asiantuntija

050 476 0752

palkat@bolt.works

Aija Töykkälä

Palkanlaskennan asiantuntija

045 656 6089

palkat@bolt.works

Iina Erolahti

Palkanlaskennan asiantuntija

050 594 0921

palkat@bolt.works

Piia Hautaniemi

Palkkahallinnon asiantuntija

050 577 0641

palkat@bolt.works

Pille Holler

Taloushallinnon assistentti

045 656 4457

laskutus@bolt.works

Hanna Ceder

Taloushallinnon assistentti

050 302 6701

laskutus@bolt.works

Laura Mannila

HR-asiantuntija

050 478 3914

laura.mannila@bolt.works

Suvi-Kukka Ahonen

Markkinointikoordinaattori

044 3100 483

suvi-kukka.ahonen@bolt.works

Birgit Passimägi

Aulavastaava

050 475 7796

birgit.passimagi@bolt.works

Olemme vahva työllistäjä rakentamisen ja nyt myös teollisuuden, logistiikan ja kiinteistöhuollon toimialoilla. Toimitilamme sijaitsevat Helsingissä, Hyvinkäällä, Jyväskylässä, Kokkolassa, Kouvolassa, Kuopiossa, Oulussa, Seinäjoella, Tampereella, Turussa ja Vaasassa, mutta palvelemme juuri siellä missä asiakkaamme ovat. Tällä hetkellä Boltissa on jo yli 3500 rekisteröitynyttä asiakasta ja yli 20 000 työntekijää. Haluamme puhdistaa työnvälityksen mainetta ja olla alan edelläkävijä. Uuden teknologiamme avulla pystymme yhdistämään entistä tehokkaammin työn ja tehtävään juuri sopivan työntekijän. Boltin mobiili- ja verkkosovelluksessa työ ja tekijä kohtaavat reaaliaikaisesti. Työvoimaa etsivät asiakkaat näkevät palvelussa työntekijöiden osaamisen, työkokemuksen sekä aiempien työnantajien antamat arviot ja suositukset. Työntekijän tilaaminen on helppoa ja nopeaa. Työntekijät puolestaan näkevät tarjolla olevat työkeikat, voivat hakea haluamiinsa tehtäviin ja hyväksyä asiakkaiden tekemiä työtarjouksia. Arvostamme työntekijöitämme ja haluamme kannustaa heitä hyvään työhön. Kaikki työntekijämme kuuluvat bonusjärjestelmän piiriin: maksamme asiakkaiden erinomaiseksi arvioimasta työsuorituksesta työntekijälle korotettua palkkaa. Työntekijämme antavat jokaisesta työkeikasta arvosanan ja seuraamme työntekijätyytyväisyyttä reaaliaikaisesti. Missiomme on murtaa alan perinteisiä toimintamalleja ja haastaa alan suurimmat toimijat. Olemme kasvaneet nopeasti ja valjastaneet digitaalisuuden palvelemaan työntekijöittemme ja asiakkaittemme etua. Matkamme on silti vasta alussa.

Ville Herva

Toimitusjohtaja