Bolt - Uuden työn aika

Bolt on henkilöstöpalveluyritys, joka yhdistää työt ja tekijät uudella tavalla. Työntekijät ja tilaajat voivat arvioida ja suositella toisiaan. Hyvät tekijät saavat parempaa palkkaa ja asiakkaat parempia työntekijöitä.

Olemme vahva työllistäjä rakentamisen ja nyt myös teollisuuden, logistiikan ja kiinteistöhuollon toimialoilla. Toimitilamme sijaitsevat Helsingissä, Turussa, Tampereella, Jyväskylässä ja Seinäjoella, mutta palvelemme juuri siellä missä asiakkaamme ovat. Tällä hetkellä Boltissa on jo yli 2300 rekisteröitynyttä asiakasta ja yli 9000 työntekijää. Haluamme puhdistaa työnvälityksen mainetta ja olla alan edelläkävijä. Uuden teknologiamme avulla pystymme yhdistämään entistä tehokkaammin työn ja tehtävään juuri sopivan työntekijän. Boltin mobiili- ja verkkosovelluksessa työ ja tekijä kohtaavat reaaliaikaisesti. Työvoimaa etsivät asiakkaat näkevät palvelussa työntekijöiden osaamisen, työkokemuksen sekä aiempien työnantajien antamat arviot ja suositukset. Työntekijän tilaaminen on helppoa ja nopeaa. Työntekijät puolestaan näkevät tarjolla olevat työkeikat, voivat hakea haluamiinsa tehtäviin ja hyväksyä asiakkaiden tekemiä työtarjouksia. Arvostamme työntekijöitämme ja haluamme kannustaa heitä hyvään työhön. Kaikki työntekijämme kuuluvat bonusjärjestelmän piiriin: maksamme asiakkaiden erinomaiseksi arvioimasta työsuorituksesta työntekijälle korotettua palkkaa. Työntekijämme antavat jokaisesta työkeikasta arvosanan ja seuraamme työntekijätyytyväisyyttä reaaliaikaisesti. Missiomme on murtaa alan perinteisiä toimintamalleja ja haastaa alan suurimmat toimijat. Olemme kasvaneet nopeasti ja valjastaneet digitaalisuuden palvelemaan työntekijöittemme ja asiakkaittemme etua. Matkamme on silti vasta alussa.

Ville Herva

Toimitusjohtaja

Yhteystiedot

Helsinki


Rekrytointi

Desiree Saarikivi

Rekrytointipäällikkö

Rakentaminen

040 128 4403

desiree.saarikivi@bolt.works

FIN, EST, ENG, SWE, GER

Angelika Vuori

Rekrytointikonsultti

Kirvesmiehet, rakennusmiehet, talotekniikka, maanrakennus ja vihertyöntekijät

040 480 2505

angelika.vuori@bolt.works

FIN, EST, RUS

Sten Pagil

Rekrytointikonsultti

Kirvesmiehet, rakennusmiehet, talotekniikka, maanrakennus ja vihertyöntekijät

040 820 2920

sten.pagil@bolt.works

FIN, EST, ENG

Silver Kukk

Rekrytointikonsultti

Kirvesmiehet, rakennusmiehet, talotekniikka, maanrakennus ja vihertyöntekijät

050 564 5536

silver.kukk@bolt.works

FIN, EST, ENG

Tapio Porvari

Rekrytointikonsultti

Apumiehet, rakennussiivoojat ja liikenteenohjaajat

040 357 6510

tapio.porvari@bolt.works

FIN, SWE, ENG

Oskari Reth

Rekrytointikonsultti

Apumiehet, rakennussiivoojat ja liikenteenohjaajat

050 514 2670

oskari.reth@bolt.works

FIN, ENG

Margarita Guskova

Rekrytointikonsultti

Maalarit

050 563 8301

margarita.guskova@bolt.works

FIN, RUS, ENG

Emil Lindholm

Rekrytointikonsultti

Logistiikka ja teollisuus

050 349 3779

emil.lindholm@bolt.works

FIN, SWE, ENG

Myynti

Janne Karppinen

Myyntipäällikkö

Rakentaminen

050 431 0490

janne.karppinen@bolt.works

Mika Rahikainen

Asiakkuusjohtaja, Logistiikka ja teollisuus

Uusimaa

050 590 0417

mika.rahikainen@bolt.works

Lauri Helin

Avainasiakaspäällikkö

Rakentaminen

040 197 1274

lauri.helin@bolt.works

Ville Lattu

Avainasiakaspäällikkö

Rakentaminen

040 554 5697

ville.lattu@bolt.works

Tomi Pärssinen

Avainasiakaspäällikkö

Rakentaminen

040 143 0880

tomi.parssinen@bolt.works

Katja Salmivuori

Avainasiakaspäällikkö

Rakentaminen

040 197 1242

katja.salmivuori@bolt.works

Tommi Raudoskoski

Logistiikkapäällikkö

050 590 0417

tommi.raudoskoski@bolt.works

Tampere


Rekrytointi

Katja Kulmakorpi

Rekrytointikonsultti, Rakentaminen

PIrkanmaa ja Häme

040 660 4658

katja.kulmakorpi@bolt.works

FIN, ENG

Henri Rantanen

Aluejohtaja, Teollisuus

Pirkanmaa ja Häme

050 470 2387

henri.rantanen@bolt.works

Jyrki Silius

Myyntipäällikkö, Teollisuus

Pirkanmaa ja Häme

050 470 2601

jyrki.silius@bolt.works

Jesse Tuominen

Myyntipäällikkö, Teollisuus

Pirkanmaa ja Häme

050 470 2945

jesse.tuominen@bolt.works

Mira Touhiluoma

Rekrytointikonsultti, Rakentaminen

Pirkanmaa ja Häme

050 471 5351

mira.touhiluoma@bolt.works

Myynti

Olli Jylhäsalo

Aluejohtaja, Rakentaminen

Pirkanmaa ja Häme

050 516 0971

olli.jylhasalo@bolt.works

Henri Rantanen

Aluejohtaja, Teollisuus

Pirkanmaa ja Häme

050 470 2387

henri.rantanen@bolt.works

Jyrki Silius

Myyntipäällikkö, Teollisuus

Pirkanmaa ja Häme

050 470 2601

jyrki.silius@bolt.works

Jesse Tuominen

Myyntipäällikkö, Teollisuus

Pirkanmaa ja Häme

050 470 2945

jesse.tuominen@bolt.works

Seinäjoki


Rekrytointi

Silja Nyrhinen

Rekrytointikonsultti

Etelä-Pohjanmaa

050 470 1895

silja.nyrhinen@bolt.works

FIN, SWE, ENG

Tommi Hakanpää

Rekrytointikonsultti

Etelä-Pohjanmaa

050 471 3842

tommi.hakanpaa@bolt.works

Myynti

Aarni Määttä

Aluejohtaja

Etelä-Pohjanmaa

040 657 9944

aarni.maatta@bolt.works

Niko Rajamäki

Avainasiakaspäällikkö

Etelä-Pohjanmaa

050 470 3835

niko.rajamaki@bolt.works

Jyväskylä


Rekrytointi

Laura Jalasaho

Rekrytointikonsultti

Keski-Suomi

050 467 3922

laura.jalasaho@bolt.works

Turku


Tomi Lohtamo

Aluepäällikkö

Turku

040 162 9790

tomi.lohtamo@bolt.works

Bolt-tuki


Alex Törn

IT-tuki

040 163 8839

alex.torn@bolt.works

Hallinto


Ville Herva

Toimitusjohtaja, osakas

040 575 6996

ville.herva@bolt.works

Tommi Hämäläinen

Liiketoimintajohtaja, perustaja, osakas

044 054 4036

tommi.hamalainen@bolt.works

Timo Hakkarainen

Kehitysjohtaja, osakas

050 3666 333

timo.hakkarainen@bolt.works

Hannele Piri

Talousjohtaja

040 594 5030

hannele.piri@bolt.works

Laura Mannila

Palkanlaskennan asiantuntija

045 656 6089

palkat@bolt.works

Pille Holler

Taloushallinnon assistentti

045 656 4457

laskutus@bolt.works

Kaisa Paatero

Kehityspäällikkö

040 183 1304

kaisa.paatero@bolt.works

Maria Franck

Markkinointiassistentti

050 3026 701

maria.franck@bolt.works

Soile Heinänen

Kirjanpitopäällikkö

050 470 9975

soile.heinanen@bolt.works